Thecla
Maak het je brein wat makkelijker
Dit kunnen we doen met nudging. Nudging is een duwtje geven in de goede richting, in de winkel de consument stimuleren tot het maken van een bepaalde keuze, een bepaalde aankoop. Zo wordt je in de supermarkt "geduwd" naar de duurdere producten die op ooghoogte liggen, of in het rek bij de kassa. Maar nudging is ook de manier om gezond eten te stimuleren.
Keuzes, ook met betrekking tot eten, worden vaak gemaakt zonder erbij na te denken, met nudging kun je je brein een zetje geven in de richting van een gezonde leefstijl.
Wil je gezonder gaan eten en misschien wat afvallen?
Lees dan zeker de volgende tips even:
zet thuis de fruitschaal gevuld met bijvoorbeeld mandarijnen, aardbeien of druiven in het zicht. Hierdoor wordt dit makkelijker gepakt, je maakt de keuze voor "iets gezonds" makkelijker voor jezelf;
staat er een pot met snoep op het aanrechtblad? Zet deze maar op een plek waar je het niet ziet staan, hierdoor pak je er minder van!
leg een bakje met voorgesneden fruit en/of groente in de koelkast. Maak het jezelf makkelijk dan maak je sneller deze keuze;
een doorzichtige pot met snoepjes of koekjes is aantrekkelijker dan een niet doorzichtige pot of blik. Je raadt het al: doe deze dikmakers maar uit het zicht.
leg de gezonde producten zoals ongezouten nootjes op ooghoogte in de kast;
zet een kan met kraanwater op tafel tijdens het eten en geen frisdrank of sapjes;
geneigd teveel te eten bij het avondeten? Schep in de keuken het eten op de borden en laat de pannen in de keuken staan;
en wat ook helpt is een kleiner bordje nemen: hierdoor ben je eerder voldaan. Dat is toch eigenlijk wel het toppunt van jezelf in de maling nemen :)

Gezond afvallen en gezonder eten wordt zo een stuk makkelijker.
Ik ben benieuwd waarmee jij je brein een duwtje in de richting van een gezondere leefstijl geeft en welke tips je gaat toepassen.